Porażka Pogoni Szczecin

Pogoń Szczecin przegrała ze Stalą Mielec 2:3 w meczu 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Portowcy na przerwę schodzili na prowadzeniu, ale o losach meczu zadecydowała forma Ilji Shkuryna. Białorusin ustrzelił hat-tricka.

W 4. minucie Vahan Bichakhchyan uderzył na bramkę zza pola karnego. Piłka po woleju przeleciała tuż nad bramką. Goście byli jednak skuteczniejsi. Illia Shkuryn otrzymał dokładne dogranie od Macieja Domańskiego. Białorusin uderzył z pierwszej piłki i dał prowadzenie Stali. Bichakhchyan miał piłkę na lewej nodze w 12. minucie, ale źle w nią trafił i ta wylądowała w rękach bramkarza Stali. W 21. minucie kapitalnym rajdem popisał się Kamil Grosicki. Pomknął lewą stroną i wyłożył piłkę Vahanowi Bichakhchyanowi, a Ormianin nie mógł zrobić nic innego z tak dopieszczonym podaniem, jak umieścić piłkę w siatce. Efthymios Koulouris trafił na 2:1. Grek wykorzystał zgranie klatką piersiową od Alexandra Gorgona i z linii pola karnego posłał piłkę do siatki. Zasłonięty bramkarz nie miał szans na skuteczną interwencję. Portowcy mieli kolejne szanse na podwyższenie wyniku. Jednak dwukrotnie piłka szybowała nad bramką po próbach Kamila Grosickiego i Linusa Wahlqvista. Stal również miała swoje okazje. Krzysztof Wołkowicz trafił w poprzeczkę. Chwilę później na raty musiał interweniować Valentin Cojocaru po uderzeniu Michała Trąbki.

W 51. minucie Leonardo Koutris zagrał piłkę wzdłuż bramki, ale nikt nie był w stanie skierować jej do siatki. Niestety, znów duet Domański-Shkuryn dał się we znaki defensywie Pogoni. Białorusin wykończył kontrę przyjezdnych i po ograniu Cojocaru z bliska umieścił piłkę w bramce. Stal miała szansę na prowadzenie. Wołkowicz uprzedził Cojocaru, który opuścił pole karne. Pomocnik gości głową próbował umieścić piłkę w pustej bramce, ale nie trafił. Odpowiedź Pogoni była szybka. Koulouris również uderzył głową, ale wprost w bramkarza. Niestety, w wybornej formie tego wieczora był Shkuryn. Białorusin ustrzelił hat-tricka w 84. minucie, gdy po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. W ostatniej minucie meczu Wahlqvist przymierzył zza szesnastki. Piłka przeleciała tuż obok słupka. Już w doliczonym czasie gry Luka Zahović trafił w boczną siatkę.