Polska dalej w grze o wyjście z grupy – Polska 1:1 Hiszpania

Reprezentacja Polski zremisowała z Hiszpanią 1:1 i zachowuje matematyczne szanse na wyjście z grupy E EURO 2020.

Po pierwszej połowie Polacy zeszli na przerwę przegrywając jednym golem, lecz po znacznie bardziej obiecującej grze, niż w meczu ze Słowacją. Napór opłacił się, w 54. minucie bramkę wyrównującą zdobył Robert Lewandowski. Chwilę po tym Gerard Moreno zmarnował rzut karny.

Warto odnotować, że w 55. minucie na boisku pojawił się Kacper Kozłowski. Piłkarz Pogoni Szczecin został tym samym najmłodszym piłkarzem w historii Mistrzostw Europy. Na tym czempionacie nikt mu tego rekordu już nie odbierze, gdyż jest najmłodszym ze wszystkich powołanych zawodników.

Hiszpania 1:1 Polska

Bramki: Morata 25′ – Lewandowski 54′

Żółte kartki: Torres 81′, Rodri 90+5′ – Klich 36′, Moder 57′, Jóźwiak 59′, Lewandowski 90+3′