Polscy lekkoatleci ze złotym medalem Drużynowych Mistrzostw Europy. W składzie byli lekkoatleci z zachodniopomorskiego

Reprezentacja Polski zdobyła złoty medal Drużynowych Mistrzostw Europy w Chorzowie.

Wśród zawodników kadry byli dwaj goleniowianie: Michał Rozmys i Krystian Zalewski, zawodnicy Barnima Goleniów. Rozmys zajął trzecie miejsce w biegu na 1500 metrów. Czwarty na 3000 m z przeszkodami był Krystian Zalewski.  Renata Pliś z Maratonu Świnoujście w sobotnio-niedzielnych zawodach wystąpiła w dwóch konkurencjach. W biegu na 3000 metrów zajęła 4. miejsce, a na 1500 metrów była 6. Patryk Dobek z MKL-u Szczecin w swoim pierwszym tegorocznym starcie w biegu na 400 metrów przez płotki zajął 6. miejsce.

Srebrny medal w zawodach Silesia 2021 zdobyli Włosi, a brązowy kadra Wielkiej Brytanii. Polacy obronili złoto sprzed dwóch lat.