Pogoń wygrywa na przełamanie

Pogoń Szczecin wygrała z Jagiellonią Białystok 1:0.

Pogoń po czterech spotkaniach bez wygranej w lidze, pojechała do Białegostoku zmierzyć się z miejscową Jagiellonią, która mierzy się ze sporymi problemami. Pierwsza połowa, która zakończyła się wynikiem 0:0 nikogo nie zachwyciła, zarówno zawodnicy ze Szczecina jak i gospodarze nie byli w stanie wykreować dobrej okazji. Druga połowa przyniosła zawodnikom Pogoni dwie dogodne sytuacje na strzelenie gola pierwszą miał Luka Zahović w pierwszych minutach drugiej połowy, kiedy trafił w słupek, druga okazja wykorzystana miała miejsce w 64 minucie. Wtedy Michał Kucharczyk strzelił gola na 1:0.

Od tego momentu na boisku zrobiło się dość ostro, a w 83. minucie ciśnienie skoczyło do granic. Po faulu Martina Pospisila doszło do awantury, po której czerwone kartki zobaczyli Czech, Kacper Smoliński i jedna z osób ze sztabu Pogoni. Nieco później drugą żółtą kartkę zobaczył też Błażej Augustyn, a w doliczonym czasie gry trener Bogdan Zając.

Pogoń pozostaje wiceliderem Ekstraklasy. Kolejne spotkanie Portowcy zagrają 19 marca z Lechią Gdańsk.