Pogoń Szczecin. Zwycięstwo w dziesięciu!

Pogoń Szczecin pokonała Puszczę Niepołomice 2:0 w meczu 14. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Portowcy większość meczu grali w dziesięciu, po tym jak dwie żółte kartki obejrzał Fredrik Ulvestad.

Portowcy od początku przeprowadzili ataki, w których główną rolę odgrywał Vahan Bichakhchyan. Najpierw Ormianina uprzedził obrońca, gdy ten wychodził na wprost bramkarza. Chwilę później Bichakhchyan zmarnował mierzone dośrodkowanie Leo Koutrisa. Pomocnik musiał zamykać akcję prawą nogą. Bichakhchyan w krótkim odstępie czasu próbował trzeci raz. Tym razem swoim stylu uderzał z linii pola karnego, ale piłka poszybowała nad bramką. Za każdą próbą Bichakhchyan był bliżej. Gdy uderzał z rzutu wolnego piłka musnęła boczną siatkę. Puszcza też miała swoje okazje. Valentin Cojocaru musiał interweniować po strzale Artura Criaciuna. W kolejnej próbie napastnik gospodarzy przestrzelił zamykając dośrodkowanie.

W 49. minucie do pozycji strzeleckiej doszedł Efthymios Koulouris po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Niestety, Grek przestrzelił. Puszcza odpowiedziała szybką kontrą, jednak w decydującym momencie napastnik minął się z piłką. Celny strzał ze znacznej odległości oddał Kamil Grosicki w 55. minucie. Ledwie 5 minut później Grosik mógł się już cieszyć z gola. Reprezentant Polski wykorzystał niedokładne podanie obrońcy do bramkarza i skierował piłkę do siatki z ostrego kąta. Michał Walski miał szansę wyrównać stan meczu. Były zawodnik Pogoni trafił w słupek. Puszcza grając w przewadze powoli zaczynała przeważać, ale to Pogoń była bardziej konkretna. Mariusz Fornalczyk napędził akcję w 80. minucie. Podał do Linusa Wahlqvista, a ten wyłożył piłkę Koulourisowi i snajper nie mógł tego zmarnować. Honorowe trafienie próbował zdobyć Kamil Zapolnik w 88. minucie, ale strzał bez problemów złapał Cojocaru i tym samym Rumun zachował kolejne czyste konto.