Pogoń Szczecin pokonała na wyjeździe Śląsk Wrocław

Pogoń Szczecin od zwycięstwa rozpoczęła 2024 rok. Portowcy na wyjeździe pokonali Śląsk Wrocław 1:0. Zwycięstwo nad liderem PKO BP Ekstraklasy zapewniło samobójcze trafienie Patryka Janasika.

Pierwszy celny strzał na Tarczyński Arena to dzieło Joao Gamoby. Portugalczyk uderzył z dystansu. Rafał Leszczyński odbił piłkę przed siebie, ale nie było nikogo na dobitkę. Klika minut później nadeszła odpowiedź Śląska. Piotr Samiec-Talar uderzył z ostrego kąta, ale udanie interweniował Valentin Cojocaru. Kolejne próby Samca-Talara były mniej wymagające dla Cojocaru. Rumun dwukrotnie złapał piłkę bezproblemowo. Dobrą okazję mieli gospodarze w 28. minucie, gdy Erik Exposito zgrywał do kolegi, ale ten nie zdołał opanować piłkę, będąc na wprost bramki Pogoni. Pod koniec pierwszej zarysowała się przewaga gospodarzy. W 41. minucie uderzał Exposito, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. W 43. Nahuel Leiva oddał strzał z dystansu. Cojocaru go obronił i piłka trafiła pod nogi Petra Schwarza. Czech jednak fatalnie spudłował.

Po przerwie Śląsk kontynuował ataki. Znów Piotr Samiec-Talar miał swoją okazję. Posłał piłkę obok słupka. W kolejnej akcji Exposito wystąpił w roli dośrodkowującego. Strzał głową Olsena zatrzymał Cojocaru. Najlepszą okazję do zdobycia bramki miał jednak Efthymios Koulouris. Grek wpadł w pole karne i oddał strzał. Dzięki interwencji Rafała Leszczyńskiego piłka trafiła w słupek. Chwilę później było już 1:0 dla Pogoni. Po strzale Fredrika Ulvestada i dwóch rykoszetach futbolówka wpadła do siatki. W kolejnej akcji Gorgon niecelnie uderzał z daleka. Celny strzał zaliczył Mateusz Żukowski z rzutu wolnego. Cojocaru nie miał problemów ze złapaniem piłki. W ostatniej minucie meczu. Benedikt Zech odbił piłkę z linii bramkowej po strzale Patryka Klimali.