Pogoń Szczecin kończy rok zwycięstwem!

Pogoń Szczecin udanie zakończyła 2023 rok. Portowcy wygrali 2:1 na wyjeździe z Widzewem Łódź w meczu 19. kolejki PKO BP Ekstraklasy.

Na początku spotkania Portowcy próbowali zaskoczyć gospodarzy oskrzydlającymi akcjami. Niestety, oba dośrodkowania lądowały w rękach Henricha Ravasa. Gospodarze odpowiedzieli niecelnym strzałem Bartłomieja Pawłowskiego. Celnie głową uderzał młodzieżowiec Paweł Kwiatkowski, ale Valentin Cojocaru złapał piłkę. Bliski trafienia był Efthymios Koulouris. Grek minimalnie się pomylił. Bramkarza Pogoni znów niepokoił Pawłowski. Tym razem Cojocaru musiał się wykazać i odbił piłkę. W 43. minucie Fran Alvarez dał prowadzenie Widzewowi. Hiszpan wykorzystał zagranie Andrejsa Ciganiksa i posłał strzał w długi róg, czym nie dał szans golkiperowi Pogoni. Portowcy doprowadzili do remisu w doliczonym czasie gry. Alexander Gorgon wbiegł pole karne. Pośliznął się i już chciał strzelać, ale nadbiegający Kamil Grosicki uderzył z pierwszej piłki i pokonał Henricha Ravasa. Chwilę potem Vahan Bichakhchyan wyłożył piłkę Koulourisowi, a tego fantastyczną interwencją zatrzymał Ravas.

Portowcy poszli za ciosem w drugiej połowie. W 52. minucie Koulouris wykorzystał podanie Wahlqvista i soczystym strzałem pokonał bramkarza Widzewa. W 60. minucie trener gospodarzy dokonał trzech zmian, ale nie wpłynęły one zbytnio na przebieg meczu. Portowcy kontrolowali spotkanie. W 79. Pawłowski uderzał, by wyrównać stan meczu, ale Cojocaru obronił strzał. Następnie Alvarez strzelał z dystansu. Piłka przeleciała nad bramką. W 87. minucie Cojocaru efektownie obronił woleja w wykonaniu Jordiego Sanczeza. Dopiero w doliczonym czasie gry Widzewiacy stworzyli groźną akcję, ale napastnik był na pozycji spalonej.