Pogoń gromi w Poznaniu

Pogoń Szczecin wygrała swoje wyjazdowe spotkanie z drużyną Lecha Poznań 4:0.

Świetna gra w obronie i jeszcze lepsza w ataku. Wszystko ułożyło się po myśli „Portowców”. Lech w tym meczu pokazał, że jest daleki od swojej formy prezentowanej na początku rozgrywek w Lidze Europy. Pogoń już w drugiej minucie wyszła na prowadzenie po samobójczym trafieniu obrońcy „Kolejorza”. Późniejsza gra faworyzowanej drużyny z Poznania, nie była na tyle dobra by pokonać świetnego na bramce Dante Stipice. Po pierwszej połowie było 3:0, natomiast druga połowa, była spokojną grą Pogoni.

Bramki dla Pogoni strzelali: Sebastian Kowalczyk 40′, Kamil Drygas 45+7′, Tomas Podstawski 90+1′ oraz bramkę samobójczą strzelił obrońca Lecha Thomas Rogne.

Pogoń Szczecin: Dante Stipica – Jakub Bartkowski, Benedikt Zech, Mariusz Malec, Michał Kucharczyk, Damian Dąbrowski, Kamil Drygas (79′ Tomas Podstawski), Kacper Kozłowski (70′ Kacper Smoliński), Santeri Hostikka (79′ Adam Frączczak), Sebastian Kowalczyk, Luka Zahović (70′ Adrian Benedyczak).

Pogoń po zaległej kolejce zajmuje 3 miejsce w Ekstraklasie. Kolejne spotkanie piłkarze Kosty Runjaicia zagrają 19 grudnia z drużyną Zagłębia Lubin.