Podsumowanie sportowego weekendu

W piątkowym spotkaniu 11. kolejki Ekstraklasy, Pogoń Szczecin przegrała swój wyjazdowy mecz z Górnikiem Zabrze 1:2.

Pierwsza bramka padła już w 16. minucie. Pogoń wykonała rzut rożny, Tomas Podstawski przytomnie zgrał piłkę do Macieja Żurawskiego, a 19-latek z najbliższej odległości pokonał bramkarza.

Jednak Portowcy długo nie cieszyli się z korzystnego wyniku w 30. minucie Hubert Matynia zablokował strzał ręką we własnym polu karnym, za co obejrzał czerwoną kartkę, a rzut karny na gola zamienił Jesus Jimenez.

Po godzinie gry Zabrzanie wyszli na prowadzenie. Piłka w polu karnym trafiła do Bartosza Nowaka, który zamarkował strzał, minął Luisa Matę i mierzonym uderzeniem na dalszy słupek pokonał bramkarza. Zabrzanie prowadzili 2:1 i byli bliscy podwyższenia wynika, ale to Alexander Gordon strzelił gola. Arbiter zmienił jednak zdanie po analizie i bramki nie uznał, bo dopatrzył się pozycji spalonej u Michała Kucharczyka.

Pogoń po rozegraniu 9. spotkań zajmują 7 miejsce w Ekstraklasie. Kolejny mecz Portowcy rozegrają 2 listopada na wyjeździe w Płocku.

II Liga

Błękitni Stargard przegrali swoje wyjazdowe spotkanie z Olimpią Elbląg 2:4.

Dla drużyny Błękitnych w spotkaniu z Olimpią nie układało się kompletnie nic. Do końca pierwszej połowy na tablicy wyników było 1:3.  Bramki dla Błękitnych strzelali Mateusz Bochnak i Michał Cywiński. Błękitni po rozegraniu 15 spotkań zajmują 15 miejsce w II lidze, zaledwie 1 punkt nad strefą spadkową. Kolejne spotkanie Stargardzianie grają 5 listopada, w domowym spotkaniu ze Skrą Częstochowa.

III liga

Świt Skolwin bezbramkowo zremisował w zaległym spotkaniu rozgrywanym z drużyną Bałtyka Gdynia, natomiast Chemik Police przegrał swoje wyjazdowe spotkanie z Elaną Toruń, aż 0:6.

Do drugiej ligi awans uzyskuje jedynie jedna drużyna z trzeciej ligi. Najwyżej sklasyfikowaną drużyną z regionu jest Świt Skolwin, który zajmuje trzecie miejsce po rozegraniu 16 spotkań.