Podrażniona Pogoń zagra na wyjeździe z Koroną Kielce

Przed granatowo-bordowymi ostatni ligowy mecz przed przerwą na reprezentację. Dzisiaj o godz. 12:30 podopieczni Jensa Gustafssona sprawdzą się na wyjeździe z Koroną Kielce. Starciem w stolicy województwa świętokrzyskiego Pogoń ma szansę zrehabilitować się za ostatni, nieudany mecz z Zagłębiem Lubin.

Porażką z Zagłębiem Lubin Portowcy przerwali serię kolejnych ośmiu oficjalnych spotkań bez przegranej. W tabeli Pogoń jest w tej chwili na 5. miejscu z dorobkiem 40 punktów.
Korona Kielce to drużyna, która musi walczyć o utrzymanie w naszej lidze. Obecnie podopieczni Kamila Kuzery zajmują 15. miejsce w ligowej tabeli ze zgromadzonymi na swoim koncie 23 punktami.

Pogoń rozegrała w historii 26 meczów o ligowe punkty z Koroną Kielce. 11 spotkań wygrała, 11 zremisowała i tylko 4 przegrała. Bilans bramkowy także jest korzystny dla Portowców, którzy 40 goli rywalom strzelili, a 28 stracili.

Źródło i Zdjęcie: Oficjalna strona Pogoni Szczecin