Pierwsze takie wybory w historii Świnoujścia. Seniorzy wybiorą swoich przedstawicieli

Prezydent Świnoujścia Joanna Agatowska ogłosiła pierwsze w historii miasta wybory do Rady Seniorów. Gremium powstanie na mocy uchwały podjętej przez radnych we wrześniu i ma stanowić ważny głos doradczy w sprawach dotyczących osób starszych.

O zasadach funkcjonowania rady i przebiegu wyborów informuje Wojciech Basałygo z magistratu:

Rada będzie doradzać, podpowiadać, inicjować działania, które poprawią życie seniorów na co dzień. Zgłoszenia kandydatów przyjmujemy od 15 grudnia do 19 stycznia, a samo głosowanie odbędzie się pomiędzy 16 a 20 lutego. Każda osoba w wieku powyżej 60 roku życia będzie mogła oddać swój głos w jednym z pięciu punktów na terenie miasta. Jeśli ktoś ma pomysł, energię i chęć działania, wystarczy zgłosić swoją kandydaturę, a w lutym zapraszamy wszystkich seniorów na wybory.”

Rada Seniorów w Świnoujściu ma liczyć 12 członków. Swoje funkcje będą oni pełnić społecznie, angażując się w inicjatywy, które mają realnie poprawiać jakość życia starszych mieszkańców miasta.

Foto: UM Świnoujście