PGE Spójnia Stargard pokonała Domelo Sokół Łańcut

PGE Spójnia wygrała w siódmej kolejce Orlen Basket Ligi na wyjeździe z Domelo Sokołem Łańcut 86:73.

To był pokaz mocy stargardzkiego klubu. Gospodarze ani przez moment nie prowadzili, jedyny remis to 2:2 w pierwszej minucie. W 4 minucie było już 4:12. PGE Spójnię wyprowadził na kilkupunktowe prowadzenie w pierwszych fragmentach meczu Stephen Brown Jr., który jak się później okazało był najlepszym strzelcem zespołu, ze zdobyczą 23 pkt.

Podopieczni trenera Sebastiana Machowskiego od początku zyskali przewagę w ofensywie i lepiej radzili sobie w rywalizacji pod koszami. Miało to duże znaczenie, bo kolejne zbiórki w ataku dawały następne szanse rzutowe, a w obronie nie dawały takich szans rywalowi. W całym spotkaniu PGE Spójnia zanotowała czternaście zbiórek więcej od Sokoła. Jeszcze w pierwszej połowie, w 17 minucie, goście mieli szesnaście punktów przewagi (21:37), a po dwudziestu minutach – piętnaście (28:43).

Kilka momentów w niedzielnym spotkaniu, kiedy Domelo Sokół zbliżył się do PGE Spójni, nastąpiło w trzeciej kwarcie. W 24 minucie było 40:47, w 28 min. 48:55, a w 29 min. – 51:58. Te siedem punktów różnicy było granicą, której gospodarze nie potrafili pokonać. W czwartej kwarcie PGE Spójnia utrzymywała przewagą na poziomie około 10 punktów, niemal cały czas była jednak ona dwucyfrowa. I taka też była na koniec spotkania. Stargardzki zespół zwyciężył trzynastoma punktami odnosząc trzecie wyjazdowe zwycięstwo w trzecim meczu na obcym parkiecie.

W Łańcucie w PGE Spójni po raz pierwszy zagrał Adam Łapeta. Koszykarz, który wzmocnił siłę podkoszową stargardzkiego klubu, zanotował pięć zbiórek, a rzucił 2 punkty.

Domelo Sokół Łańcut – PGE Spójnia Stargard 73:86 (12:25, 16:18, 27:21, 18:22)
Domelo Sokół: Cheese 26 (1), Młynarski 13 (2), Sanders 10, Berzins 8, Kemp 6, Nowakowski 5 (1), Struski 3 (1), Szczypiński 2, Faye.
PGE Spójnia: Brown Jr. 23 (1), Daniels IV 18 (1), Gordon 18, Simons 11 (3), Gruszecki 4, Langovic 4, Brenk 3 (1), Kowalczyk 3 (1), Łapeta 2.

Statystyki drużynowe:
Domelo Sokół: skuteczność rzutów z gry – 42,6 procent (29/68), skuteczność rzutów osobistych – 62,5 procent (10/16), skuteczność rzutów za 2 pkt – 50 procent (24/48), skuteczność rzutów za 3 pkt – 25 procent (5/20), zbiórki – 29 (atak 10, obrona 19), asysty – 12, przechwyty – 7, straty – 9, bloki – 1.
PGE Spójnia: skuteczność rzutów z gry – 52,4 procent (33/63), skuteczność rzutów osobistych – 68,4 procent (13/19), skuteczność rzutów za 2 pkt – 59,1 procent (26/44), skuteczność rzutów za 3 pkt – 36,8 procent (7/19), zbiórki – 43 (atak 11, obrona 32), asysty – 22, przechwyty – 4, straty – 14, bloki – 4.

W kolejnym ligowym spotkaniu PGE Spójnia zagra 10 listopada w Dąbrowie Górniczej z MKS. Wcześniej, 8 listopada o godzinie 18.30 w Stargardzie, rozegra mecz czwartej kolejki FIBA Europe Cup z Heroes Den Bosch z Holandii.

Źródło i Zdjęcie: Oficjalna strona PGE Spójnia Stargard