Nadzieje jeszcze żywe – Pogoń 3:1 Legia

Pomimo gry w osłabieniu przez ponad 35 minut Pogoń Szczecin wygrywa z Legią Warszawa, dwie bramki strzelając już po wykluczeniu Benedikta Zecha.

Wynik spotkania otworzył Luka Zahović w 26. minucie, na przerwę jednak piłkarze schodzili z wynikiem remisowym, w 38. minucie do bramki Stipicy trafił samobójczo Damian Dąbrowski. Portowcy bardzo źle zaczęli drugą połowę, ukoronowaniem tego słabszego okresu była czerwona kartka dla Benedikta Zecha w 53. minucie. Gra Portowców mocno przyhamowała i kiedy wydawało się, że Pogoń nie odkopie się z kłopotów, w 63. minucie drugą bramkę strzelił Zahović, wynik meczu na 3:1 ustalił Kamil Grosicki.

Portowcy co prawda nie odrobili żadnych punktów do rywali, lecz również nie zwiększyli trzypunktowej przerwy do Lecha i Rakowa. Następne spotkanie 7. maja, Granatowo-Bordowi pojadą do Wrocławia, zagrać z walczącym o ligowy byt Śląskiem.

Pogoń 3:1 Śląsk

Bramki – Zahović 26′, 63′; Grosicki 68′ – Dąbrowski 28′ (sam.)