Młodzieżowiec zapewnił 3 punkty – Pogoń wygrywa z Rakowem

Pogoń Szczecin wygrywa mecz na szczycie z Rakowem Częstochowa 1-0. Jedyną bramkę strzelił Adrian Benedyczak.

Początek meczu był pełen walki w środku boiska, obie drużyny próbowały zdominować rywala, co w okolicach 30. minuty udało się Rakowowi. Gospodarze mieli co najmniej dwie dobre okazje do strzelenia bramki przed przerwą, lecz solidna gra defensywna Pogoni uchroniła szczeciński zespól od straty bramki. Dominacja Rakowa po przerwie z każdą minutą malała, aż do okolic 55. minuty, kiedy to Pogoń zaczęła rozdawać karty. Najpierw kontratak Pogoni kończył Kucharczyk, który niestety posłał piłkę nad poprzeczką, za drugim razem jednak Adrian Benedyczak skierował piłkę do bramki Rakowa. Całą resztę meczu Pogoń nie dała dojść do słowa zawodnikom z Częstochowy, raz po raz atakując ich pole karne, a nieliczne akcje gospodarzy błyskawicznie neutralizowała.

Po tym meczu Pogoń ma 31 punktów i jest liderem tabeli PKO Ekstraklasy. Wyprzedzić ich może tylko Legia Warszawa, która w niedzielę rozgrywa mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Raków Częstochowa 0 – 1 Pogoń Szczecin

Bramka: 58′ Benedyczak.