Karatecy Bushikanu Szczecin z medalami kontynentalnego czempionatu

Znakomity występ zanotowali zawodnicy Bushikanu Szczecin na Mistrzostwach Europy w Karate IKU, rozegranych w dniach 26-29 października w Novym Meście (Słowenia)!

Karatecy zdobyli w tej imprezie 3 złote, 4 srebrne i 16 brązowych medali, potwierdzając tym samym swój prymat na starym kontynencie. Ostatecznie Reprezentacja Polski uplasowała się na 4 miejscu w narodowej klasyfikacji generalnej Mistrzostw, w której wzięli udział karatecy z 20 krajów, rywalizujących przez 4 dni na 6 matach.

Tytuły Mistrzów Europy zdobyli: Tomasz Pawlikowski (dwukrotnie) w kumite shobu ippon seniorów i jissen kumite seniorów oraz Jakub Skrzypek w kumite drużynowym shobu ippon kadetów.

Tytuły V-ce Mistrzów Europy wywalczyli: Jakub Skrzypek (dwukrotnie) w kumite drużynowym shobu sanbon kadetów i kumite drużynowym rotation shobu sanbon kadetów, Jakub Piotrowski w kumite drużynowym shobu ippon juniorów oraz Patrycja Staszek w kumite drużynowym rotation shobu sanbon kadetek.

Po brązowe medale Mistrzostw Europy sięgnęli: Jakub Piotrowski (czterokrotnie) w kumite shobu ippon juniorów, kata drużynowym seniorów, kumite drużynowym shobu sanbon juiorów i kumite drużynowym rotation shobu sanbon juniorów, Maciej Waryński (trzykrotnie) w kumite shobu ippon seniorów, kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Małgorzata Czuba (dwukrotnie) w kata juniorek stylu Shotokan i kumite shobu sanbon juniorek +58 kg, Paweł Juraszek (dwukrotnie) w kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Tomasz Pawlikowski (dwukrotnie) w kata drużynowym seniorów i kumite drużynowym shobu ippon seniorów, Weronika Kapler w kata seniorek stylu Shotokan, Piotr Lisewski w kata weteranów oraz Patrycja Staszek w kumite drużynowym shobu sanbon kadetek.

Przy okazji Mistrzostw Europy w Novym Meście odbyły się także European Children Games IKU, na którym zawodnik Bushikanu Mikołaj Szarek zdobył złoty medal w kata chłopców 7 lat białe-pomarańczowe pasy.

Trener Bushikanu i Reprezentacji Polski IKU Paweł Bombolewski: ,,Z uwagi na szereg kontuzji na krótko przed i w czasie Mistrzostw, nasze wyniki trzeba uznać za dobre. Wielu zawodników Bushikanu debiutowało w Słowenii w najbardziej prestiżowej konkurencji seniorów i debiut ten również można zaliczyć do udanych. Cieszę się z wyniku naszej Reprezentacji i mam nadzieję na jeszcze lepszy rezultat na przyszłorocznych Mistrzostwach Świata IKU w Argentynie”.

Źródło i Zdjecie: UM w Szczecinie