Poznaliśmy wyniki konkursu na koncepcję centralnego placu zabaw, który powstanie w Parku Chrobrego w Stargardzie.
Zwyciężył projekt przygotowany przez studentki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego – Oliwię Augustyniak, Julitę Wardak i Darię Wilk. Koncepcja „Stargarlandia” nawiązuje do charakterystycznych miejsc i historii Stargardu. W projekcie znalazły się m.in. lokomotywa inspirowana kolejowymi tradycjami miasta, miniaturowa Brama Portowa, ławki stylizowane na mury obronne oraz elementy edukacji muzycznej. Studentki zaproponowały również liczne nasadzenia zieleni, rozbudowę fontanny i stworzenie ścieżki wodnej.
Przyjęcie koncepcji to pierwszy krok do realizacji inwestycji. Docelowo w Parku Chrobrego ma powstać nowoczesna przestrzeń do zabawy, edukacji i integracji, atrakcyjna dla mieszkańców w różnym wieku i o różnym stopniu sprawności.
Wizualizacja: Oliwia Augustyniak, Julita Wardak, Daria Wilk