Flota pewnie wygrywa mecz na szczycie, Kotwica remisuje w Warszawie – podsumowanie piłkarskiego weekendu

Kolejny ligowy weekend za nami, pora więc sprawdzić, jak poszło reprezentantom naszego województwa.

Pogoń Szczecin przerwę na kadrę spędzi na ligowym podium po remisie 1-1 z Cracovią. Portowcy długo nie mogli strzelić gola gospodarzom, udało się to dopiero w 70. minucie za sprawą bramki Kamila Grosickiego. Niestety nie nacieszyli się długo z prowadzenia, gdyż ledwo cztery minuty później Stipicę pokonał Benjamin Kallman. Teraz Granatowo-Bordowi będą mieli czas, aby przemyśleć, jak po dwóch remisach wrócić na zwycięski szlak – Ekstraklasa w ten weekend nie gra w związku ze zgrupowaniami kadr narodowych.

W 2. Lidze dalej nie znalazł się mocny na Kotwicę. Jedenaste spotkanie w tym sezonie piłkarze Marcina Płuski rozegrali w Warszawie z Polonią i zremisowali 1-1. Kotwa co prawda nie wygrywa, ale dalej kontynuuje serię bez porażki. Mecz na Konwiktorskiej zaczął się świetnie dla Kołobrzeżan, bo już po niespełna minucie bramkę zdołał strzelić Damian Kostkowski, wynik jednak ustalił w 17. minucie Krzysztof Koton. Strata dwóch punktów jednak nie zmienia faktu, że przewaga Kotwicy w tabeli jest olbrzymia – aż dziewięć punktów nad drugim Zniczem Pruszków.

Przenosimy się do 3. Ligi, gdzie mamy pierwszy zachodniopomorski zespół, który zarobił komplet punktów, czyli Błękitnych Stargard. W ważnym meczu zawodnicy Macieja Sayeda pokonują Zawiszę Bydgoszcz 3-0, przyłączając się do grupy walczącej o najwyższe cele. W pojedynku Świtu Skolwin i Vinety Wolin padł remis 0-0, co zepchnęło Wolinian do strefy spadkowej. Pogoń II Szczecin również weekend kończy z jednym punktem po remisie 1-1 z Unią Janikowo.

Flota Świnoujście dalej z kompletem punktów w 4. Lidze, tym razem Wyspiarze pewnie pokonali Gwardię Koszalin 3-0. Kroku w tej kolejce dotrzymał im Bałtyk w drugim meczu na szczycie tabeli, Koszalinianie pokonali Kluczevię Stargard 1-0. Do walki o czołowe pozycje po cichu wkradł się Rasel Dygowo, po wygranej 5-3 z Orłem Wałcz zajmuje już czwartą pozycję w tabeli. Dalej nie może się przełamać Olimp Gościno – po ośmiu spotkaniach Olimp ma jeden punkt, a w ostatniej kolejce przegrał z Chemikiem Police 2-0.