Efektowne zwycięstwo!

W 15. minucie świetną sytuację miał Adam Buksa, jednak napastnik gospodarzy za mocno wypuścił sobie piłkę i spokojnie mógł interweniować Majecki. Granatowo-bordowi objęli prowadzenie w 37. minucie. David Stec dograł do niepilnowanego Buksy, który przyjął futbolówkę, minął leżącego obrońcę i nie dał szans młodemu golkiperowi gości.
Pierwszy kwadrans drugiej połowy zdecydowanie należał do Legionistów. Bardzo groźne strzały oddali Wszołek i Gvilia, ale tego dnia znakomicie dysponowany był Dante Stipica. Chwilę później „Portowcy” podwyższyli prowadzenie. Buksa podał do niepilnowanego Spiridonovicia, który popisał się fenomenalnym lobem. 7 minut później było już 3:0. W polu karnym faulowany był Sebastian Kowalczyk, co potwierdził sędzia po analizie VAR. Jedenastkę pewnie wykorzystał strzelec pierwszego gola. Wynik meczu ustalił Jarosław Niezgoda, dobijając strzał Novikovasa.