Czołowe europejskie kluby odwiedzą Koszalin. Kick Off Cup w ten weekend.

Przedstawiciele najważniejszych klubów piłkarskich europy odwiedzą w ten weekend Koszalin. W sobotę startuje Kick Off Cup, czyli turniej młodych piłkarzy.

Na rozgrywki do Koszalina przyjadą takie kluby jak: Paris Saint-Germain, FC Porto czy FC Copenhagen. Z polskich zespołów zobaczymy m.in. Zagłębie Lubin, Górnika Zabrze, Arkę Gdynia, Arkonię Szczecin i Błękitnych Stargard. Nie zabraknie też gospodarzy, czyli Bałtyku Koszalin i Gwardii Koszalin. W sumie udział weźmie 30 drużyn. Mecze będą rozgrywane w systemie 7 na 7 i będą trwać po 16 minut bez przerw. O turnieju mówi Jan Jaźwiński, organizator:

Zapraszamy serdecznie w sobotę i w niedzielę na boiska przy ulicy Fałata w Koszalinie, na międzynarodowy turniej piłkarski Kick Off Cup. Będzie to turniej dla rocznika U-10. Wezmą w nich udział drużyny z całej Europy. Tutaj będzie w sumie 30 klubów. Wstęp jest wolny, nie trzeba kupować żadnych biletów. W sobotę mecze rozpoczną się o godzinie 9:00 i potrwają mniej więcej do 18:20. W niedzielę mecze rozpoczną się o 9:00 i potrwają do 14:30. Będzie ponad 200 meczów. Mecze będą rozgrywane na głównym boisku. Tam będziemy mieć trzy małe boiska podzielone. I też na bocznym boisku, to będzie podzielone na dwa mniejsze boiska. Cały czas będzie pięć meczów jednocześnie rozgrywanych. Więc będzie bardzo dużo grania. Wielki finał o godzinie 14:00 w niedzielę, więc też zapraszamy.

To kolejna edycja turnieju dla dzieci. W poprzednich mieliśmy okazję zobaczyć drużyny: SL Benfica, Borussia Dortmund, Kauno Zalgiris, Juventus czy KRC Genk. Pierwszy mecz w kategorii U-10, już w sobotę, 5 października.