Chemik krok bliżej Mistrzostwa Polski

Zawodniczki Chemika Police wygrały pierwszy mecz fazy pucharowej Mistrzostw Polski z drużyną Budowlanych Łódź 3:1.

Najlepiej funkcjonującym elementem gry Chemika była gra w bloku. Chemik zdobył w ten sposób 19 punktów, co jest imponującym wynikiem. Od początku spotkanie między drużynami było wyrównane. Dopiero trzeci set pokazał siłę drużyny Ferhata Akbasa. Policzanki zaczęły pewniej czuć się w ataku co poskutkowało wygraną trzeciego seta do 20 punktów i czwartego, decydującego do 19.

Najlepszą zawodniczką spotkania została Marlena Kowalewska.

Drugi mecz ćwierćfinału play-off zostanie rozegrany 21 marca w Łodzi. Jeśli Chemik odniesie drugie zwycięstwo, awansuje do półfinału Tauron Ligi.

Grupa Azoty Chemik Police – Grot Budowlani Łódź 3:1 (25:22, 22:25, 25:20, 25:19)

Chemik: Brakocević-Canzian (22), Kąkolewska (15), Strantzali (14), Baijens (13), Grajber (8), Kowalewska (2), Maj-Erwardt (l.) oraz Mędrzyk (1), Bałdyga, Łukasik.