Błękitni Stargard z bezbramkowym remisem. Zobacz zdjęcia

Błękitni Stargard zremisowali z drużyną Olimpii Elbląg 0:0.

Drużyna Adama Topolskiego pokazała, że jest świetnie przygotowana w defensywie. To trzecie spotkanie bez straconej bramki. Jednak samą obroną nie da się wygrać meczu, i to pokazał mecz z Olimpią po pierwszej połowie, gdzie Błękitni nie byli w stanie dojść do bramki przeciwników. Druga połowa mimo, że ze zmianami w ofensywie nie dała pozytywnego sygnału do ataku.

Stargardzianie stracili dwa punkty, które mogły okazać się cenne w kontekście walki o utrzymanie w II lidze. Drużynę Błękitnych wyprzedziła Olimpia Grudziądz, która wygrała 3:2 w Krakowie z Garbarnią. Remis sprawił, że Błękitni mają punkt przewagi nad Lechem II Poznań i Zniczem Pruszków, bo te drużyny w środę przegrały. Należy jednak pamiętać, że Błękitni mają więcej rozegranych spotkań od rywali niżej sklasyfikowanych w tabeli.

Błękitni po 33 rozegranych meczach zajmują 15 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie zawodników Adama Topolskiego odbędzie się 29 maja z drużyną Skry Częstochowa, która walczy o awans do I ligi.

Błękitni: Tobiasz Weinzettel – Aleksander Theus, Krystian Kujawa, Bartłomiej Mruk, Bartosz Sitkowski – Mateusz Bochnak (84′ Oskar Ryk), Hubert Krawczun, Filip Karmański (46′ Kamil Walków), Dawid Polkowski (89′ Daniel Wajsak), Błażej Starzycki – Damian Niedojad (77′ Adrian Kwiatkowski).