Błękitni na fali i falstarty w Koszalinie

Po wygranej w Polkowicach, tym razem biało-niebiescy pokonali u siebie drużynę, która w poprzednim sezonie otarła się o awans – Elanę Toruń 1:0. „Złotego” gola, po podaniu Patryka Paczuka, zdobył jeszcze w pierwszej połowie Krystian Sanocki. I właśnie pierwsze 45 minut wypadło w wykonaniu gospodarzy dużo lepiej. To samo potwierdził na pomeczowej konferencji prasowej trener Adam Topolski:

Obok Błękitnych, dwa mecze wygrali dotychczas także: Stał Rzeszów i Znicz Pruszków. A już w piątek Błękitni zagrają na wyjeździe, przy kilkunastotysięcznej publiczności, z Widzewem Łódź.

W miniony weekend wystartowały też zmagania w III lidze. Obie koszalińskie drużyny zaczęły od porażek. Bałtyk przegrał w Kleczewie z Sokołem 1:2, a jedynego gola zdobył Michał Czenko. Gwardia uległa natomiast w Szczecinie rezerwom Pogoni 1:4. Honorowe trafienie, już przy czterobramkowej stracie, uzyskał Aleks Hendryk. Za tydzień obie koszalińskie drużyny zainaugurują zmagania na swoim terenie. Bałtyk w sobotę o 13.00 podejmie Radunię Stężyca, a Gwardia tego samego dnia, ale o 18.00 zmierzy się Nielbą Wągrowiec. Do derbowego starcia dojdzie natomiast w 11. kolejce, w pierwszy weekend października.