Argentyńczyk triumfatorem Szczecin Open

Co to był za tydzień na szczecińskich kortach. Po trofeum Invest In Szczecin Open sięgnął Argentyńczyk Federico Coria, który w finale pokonał Czecha Vita Koprivę 6:1, 7:6. Finałowy mecz rozegrany został przy pełnych trybunach.

Decydujący pojedynek na kortach przy al. Wojska Polskiego zaczął się bardzo jednostronnie. Vit Kopriva od początku miał problemy z serwisem i popełniał sporo podwójnych błędów. Federico Coria wygrał pierwszy set z wynikiem 6:1 i wydawało się już, że finał szczecińskiego challengera skończy się szybko i bez większych emocji. Wszystko jednak zmieniło się w secie drugim. Czech podniósł poziom swojej gry i walka o każdy gem była zacięta. Wynik rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku.

W niedzielny poranek poznaliśmy także zwycięzców tradycyjnie rozgrywanego turnieju artystów. Zwyciężył Maciej Dowbor, który pokonał Łukasza Pietscha 6:1, 6:4.

Wszystkie karty zostały już odkryte, a to oznacza, że 30. edycja Szczecin Open, najcieplejsza w historii turnieju, dobiegła końca.