Agnieszka Skrzypulec z Olimpijskim srebrem!

Agnieszka Skrzypulec wróci z Tokio do Szczecina z olimpijskim medalem na szyi. Po emocjonującym wyścigu finałowym reprezentująca SEJK Pogoń Szczecin Agnieszka Skrzypulec w załodze z Jolantą Ogar-Hill zdobyły srebrny medal. Polki startowały z trzeciego miejsca, ale dzięki świetnej końcówce, w ostatniej chwili wyprzedziły Francuzki w finałowym wyścigu klasy 470. Nam o radości w drużynie opowiedział trener Żeglarskiej Pogoni Robert Siluk

Cieszymy się, aczkolwiek było ciężko, ale powiem szczerze – wytrzymały to. Agnieszka pracowała na to wiele lat tak i mówię różnie było w ich przygotowaniach, plus kontuzja jaka po drodze się trafiła, ale powiem szczerze – dziewczyny stanęły na wysokości zadania i mają ten medal!

To drugi podczas trwających igrzysk medal reprezentantów Zachodniopomorskiego. Wcześniej złoto w sztafecie mieszanej 4×400 metrów zdobyła pochodząca z Koszalina Małgorzata Hołub-Kowalik. Dziś kolejna szansa – w finale biegu na 800 metrów pobiegnie zawodnik MKL-u Szczecin Patryk Dobek.

(Fot. Źródło: Unsplash.com)