Stargard uruchamia sezonową linię nad Miedwie. Autobusy pojadą już od soboty

Dobra wiadomość dla tych, którzy latem wybierają wypoczynek nad wodą, ale nie chcą martwić się korkami, samochodem ani parkingiem. MPK Stargard przywraca wakacyjne połączenie z Morzyczynem, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli wygodnie dojechać nad jezioro Miedwie.

 

Sezonowa linia autobusowa nr 44 połączy Stargard z Morzyczynem. To rozwiązanie dobrze znane mieszkańcom, którzy w wakacje chętnie korzystają z wypoczynku nad jednym z najpopularniejszych jezior w regionie. Autobusy będą kursować przez całe lato, ułatwiając dojazd na plażę, promenadę i tereny rekreacyjne nad Miedwiem.

Linia będzie dostępna już od najbliższej soboty i ma funkcjonować do końca wakacji.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, zdecydowaliśmy o wcześniejszym uruchomieniu połączenia. Z dedykowanej linii będzie można korzystać już od najbliższego weekendu aż do końca wakacji. Linia 44 będzie kursować codziennie, co godzinę, od 9:00 do 21:00, z przystanku przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Ostatni kurs z Morzyczyna w kierunku Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego zaplanowano na godzinę 21:20” – poinformował Paweł Bielawski, kierownik działu obsługi klienta MPK Stargard.

Dzięki autobusom część osób będzie mogła zrezygnować z podróży samochodem, co może ograniczyć problemy z parkowaniem w rejonie plaży i promenady w Morzyczynie.

Linia nr 44 ma także znaczenie dla młodzieży, seniorów oraz osób, które nie mają własnego auta. Regularne kursy co godzinę pozwolą łatwiej zaplanować zarówno krótki wypad nad wodę, jak i całodniowy wypoczynek.

Foto: Janusz Merz/Twoje Radio