Dobra wiadomość dla tych, którzy latem wybierają wypoczynek nad wodą, ale nie chcą martwić się korkami, samochodem ani parkingiem. MPK Stargard przywraca wakacyjne połączenie z Morzyczynem, dzięki któremu mieszkańcy będą mogli wygodnie dojechać nad jezioro Miedwie.
Sezonowa linia autobusowa nr 44 połączy Stargard z Morzyczynem. To rozwiązanie dobrze znane mieszkańcom, którzy w wakacje chętnie korzystają z wypoczynku nad jednym z najpopularniejszych jezior w regionie. Autobusy będą kursować przez całe lato, ułatwiając dojazd na plażę, promenadę i tereny rekreacyjne nad Miedwiem.
Linia będzie dostępna już od najbliższej soboty i ma funkcjonować do końca wakacji.
„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pasażerów, zdecydowaliśmy o wcześniejszym uruchomieniu połączenia. Z dedykowanej linii będzie można korzystać już od najbliższego weekendu aż do końca wakacji. Linia 44 będzie kursować codziennie, co godzinę, od 9:00 do 21:00, z przystanku przy Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym. Ostatni kurs z Morzyczyna w kierunku Zintegrowanego Centrum Przesiadkowego zaplanowano na godzinę 21:20” – poinformował Paweł Bielawski, kierownik działu obsługi klienta MPK Stargard.
Dzięki autobusom część osób będzie mogła zrezygnować z podróży samochodem, co może ograniczyć problemy z parkowaniem w rejonie plaży i promenady w Morzyczynie.
Linia nr 44 ma także znaczenie dla młodzieży, seniorów oraz osób, które nie mają własnego auta. Regularne kursy co godzinę pozwolą łatwiej zaplanować zarówno krótki wypad nad wodę, jak i całodniowy wypoczynek.
Foto: Janusz Merz/Twoje Radio