Kolejny odcinek północnej obwodnicy Stargardu oddany do użytku

Kierowcy w Stargardzie mogą już korzystać z kolejnego odcinka północnej obwodnicy miasta.

Do ruchu został oddany fragment w ciągu ul. Hanzeatyckiej – od ul. Stralsundzkiej do ul. Henryka Wieniawskiego.
„To jest 600 metrów nowej drogi, wybudowanej od zera z pełną infrastrukturą. Poczynając od potężnego kolektora deszczowego; kanalizacja, oświetlenie, kanały techniczne, ścieżkę rowerową, więc wyseparowany świetnie ruch rowerowy od samochodowego” – podkreśla Rafał Zając, prezydent Stargardu.

Najnowszy fragment północnej obwodnicy łączy się z wcześniej oddanym odcinkiem prowadzącym od ul. Henryka Wieniawskiego do wiaduktu przy ul. Składowej. Z kolei w 2023 roku wybudowano drogę od wiaduktu do ul. Elizy Orzeszkowej. Docelowo obwodnica zostanie połączona z odcinkiem, który zrealizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Inwestycja ma połączyć drogi krajowe nr 20 i 10 oraz drogę wojewódzką nr 106 w kierunku Nowogardu.

Rafał Zając, prezydent Stargardu:

Fot. Facebook / Rafał Zając – prezydent Stargardu