W piątek w nocy policjanci musieli okiełznać grupę około 20 kibiców Pogoni Szczecin, którzy szykowali się do konfrontacji z fanami żużlowego Falubazu Zielona Góra. Do zajścia doszło w Gorzowie Wlkp., niedaleko węzła trasy S3 – poinformowała w sobotę asp. Agnieszka Wiśniewska z Komendy Miejskiej Policji.
– „Funkcjonariusze byli zmuszeni do użycia środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej, gazu oraz pałek służbowych. Wylegitymowali prawie 160 osób i nałożyli 17 mandatów karnych. Dzięki szybkiej reakcji sytuacja została opanowana, a bezpieczeństwo mieszkańców i podróżujących trasą S3 oraz uczestników wydarzeń sportowych nie było zagrożone” – powiedziała policjantka.
Kibice żużlowego Falubazu Zielona Góra pod eskortą policji wracali z Gorzowa Wlkp., gdzie w piątkowy wieczór w meczu 6. kolejki ekstraligi ich drużyna przegrała z miejscową Stalą 38:52. Same żużlowe derby odbyły się bez incydentów. Około północy na ul. Kasprzaka w Gorzowie Wlkp. przy jednej ze stacji paliw niedaleko trasy S3 zatrzymali się wracający z meczu w Lubinie (Dolny Śląsk) piłkarscy kibice Pogoni Szczecin, gdzie w rozgrywkach ekstraklasy ich zespół pokonał tamtejsze Zagłębie 1:0. Próbowali oni wbiec na trasę S3, którą mieli wracać do domu zielonogórscy kibice żużla.
– „Dzięki zdecydowanym działaniom policji nie doszło do niebezpiecznej sytuacji na drodze i starcia kibiców” – zaznaczyła asp. Wiśniewska. (PAP)
Fot. Facebook / Policja Gorzów Wlkp.