Zachodniopomorscy lekkoatleci powalczą o medale MŚ w Tokio

Piotr Lisek i Małgorzata Maślak-Glugla kończą już zgrupowanie w Zao przed mistrzostwami świata w Tokio. Zachodniopomorscy lekkoatleci powalczą o medale.

Zawodnik KMS-u Szczecin wystąpi w skoku o tyczce. Lisek ma już na koncie trzy medale mistrzostw świata. W Tokio powalczy o czwarty. Dwukrotnie stawał na trzecim stopniu podium w Pekinie i Doha. Srebro wywalczył w Londynie.

Małgorzata Maślak-Glugla  z ULKS-u Tychowo przebojem wdarła się do kadry. Najpierw wywalczyła mistrzostwo Polski, a teraz stanie przed szansą na medal na mistrzostwach globu. Jej najlepszy wynik w rzucie oszczepem w tym sezonie to 61,42m.

Brązowy medalista z Londynu, Marcin Lewandowski uważa, że polscy lekkoatleci nie będą faworytami w Tokio.

Mistrzostwa rozpoczną się w sobotę.

Fot. PZLA