Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych docenieni w Krakowie

Sukcesem zakończył się start uczniów stargardzkiego Zespołu Szkół Specjalnych imienia Juliana Tuwima w Mistrzostwach Polski ośrodków zrzeszonych w ramach stowarzyszenia ‘Sprawni razem’.

W krakowskich zawodach, w kategorii gimnazjów na 100 metrów zwyciężyła 14-letnia stargardzianka – Marta Kazidróg.

Podpoieczna Ewy Kozak swój sukces powtórzyła również na dwa razy dłuższym dystansie. Brązowe medale zdobyli Jakub Kownacki i Czesław Gawron. Krążek tego pierwszego wydaje się tym cenniejszy ponieważ w biegu na 100 metrów rywalizował z chłopcami nawet 3 lata starszymi.

16-letni Czesław Gawron reprezentował stargardzką szkołę w rywalizacji na 800 metrów. Z wychowania przez sport słynie placówka przy Wita Stwosza.

– mówi nauczycielka – Ewa Kozak.

Trenerkę stargardzkich dzieci doceniono podczas krakowskich zawodów. Została ona nagrodzona bowiem brązową odznakę ‘Za zasługi dla sportu”, przyznaną przez Ministra Sportu i Turystyki.