Remis Błękitnych z Resovią

Wynik otworzył w 75. minucie Adrian Kwiatkowski, rywale odpowiedzieli trzy minuty później, po skutecznie egzekwowanym rzucie wolnym przez Rafała Mikulca.

– To był mecz walki. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogła wygrać – zgodnie przyznali trenerzy. Dla podopiecznych Szymona Grabowskiego to pierwszy remis na wyjeździe w tym sezonie.

Ale komplet punktów równie dobrze mógł zostać w Stargardzie, o czym przekonywał trener biało-niebieskich, Adam Topolski. W jego drużynie zabrakło czterech graczy z podstawowego składu. Kapitan Patryk Baranowski pauzował za kartki.

Błękitni wciąż są nad strefą spadkową, a w kolejnym meczu zagrają z Elaną w Toruniu. Elana również zremisowała w weekend – z Widzewem w Łodzi 1:1.

Ciekawie było także w III lidze. Tam doszło do koszalińskich derbów, w których Gwardia uległa u siebie Bałtykowi 1:2. Wynik dla gości otworzył w 12. minucie Łukasz Włodarczyk, wyrównał w 62-giej z karnego Dominik Drzewiecki. A decydujący gol, autorstwa Bartłomieja Putno, padł w 87. minucie.