Sport: W derbach King lepszy od Spójni

Wczoraj w hali Stargardzkiego OSIR-u odbył się mecz 1. kolejki Energa Basket Ligi, derbowe starcie PGE Spójni Stargard z Kingiem Szczecin nie porywało poziomem sportowym, ale bez wątpienia nie brakowało emocji.
Każda kwarta pokazywała inne oblicze zespołów, w pierwszej zdecydowanie przeważali goście ze stolicy województwa wygrywając siedmioma punktami. Druga kwarta to przebudzenie się podopiecznych Marka Łukomskiego i deklasacja – 23:8 dla Stargardzian. Na przerwę to gospodarze schodzili w lepszych humorach, ale trzecia kwarta to znowu przewaga Wilków Morskich, końcówka spotkania to natomiast równa walka i po regulaminowym czasie gry na tablicy wyników widniał remis – 66:66
W dogrywce lepszy był King i ostatecznie dwa punkty wyjechały do Szczecina.
Najlepszym zawodnikiem gości był Paweł Kikowski (18 punktów, 3 asysty). W drużynie Spójni wyróżniał się Jonas Zohore (17 punktów i 11 zbiórek).

PGE Spójnia Stargard – King Wilki Morskie Szczecin 75:81 (13:20, 23:8, 10:19, 20:19, 9:15)

(Fot. źródło: King Wilki Morskie Szczecin)