Akcja Straży Granicznej na Pomorzu Zachodnim. Nielegalni migranci mieli trafić do Niemiec

Funkcjonariusze Straży Granicznej ze Szczecina zatrzymali dwóch obywateli Ukrainy, którzy próbowali przewieźć ośmiu migrantów w rejon granicy polsko-niemieckiej.

Strażnicy graniczni ze Szczecina i Kołobrzegu zatrzymali dwa samochody osobowe, którymi podróżowało pięciu obywateli Afganistanu i trzech obywateli Pakistanu. Jak ustalono, cudzoziemcy nielegalnie przebywali w Polsce i mieli zostać przewiezieni do Niemiec. Obywatele Ukrainy usłyszeli zarzuty organizowania nielegalnego przekraczania granicy. Wobec jednego z nich sąd zastosował dwumiesięczny areszt, drugi został objęty dozorem policyjnym. Za zarzucane czyny grozi im do ośmiu lat więzienia.

Zarzuty postawiono również migrantom, którzy przyznali się do nielegalnego przekroczenia granicy i dobrowolnie poddali karze. Po potwierdzeniu, że przybyli do Polski z Litwy, zostali przekazani litewskim służbom w ramach procedury readmisji.

Fot. Morski Oddział Straży Granicznej