Dzięki obywatelskiej postawie niebezpieczny kierowca zatrzymany przez stargardzką policję

Dzięki obywatelskiej postawie jednego z kierowców funkcjonariusze policji ze Stargardu wyeliminowali z ruchu drogowego poważne zagrożenie.

„Do zdarzenia doszło na drodze pomiędzy Starzycami a Kamiennym Mostem, gdy jeden z użytkowników drogi zwrócił uwagę na kierowcę forda, którego styl jazdy wzbudzał poważne podejrzenia. Na miejsce szybko skierowano patrol ruchu drogowego, który podjął interwencję wobec kierującego. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. To jednak nie był koniec jego przewinień – po sprawdzeniu w systemach policyjnych okazało się, że posiada on dwa aktywne zakazy prowadzenia pojazdów” – dla Twojego Radia mówił aspirant Wojciech Jędrych z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.

Dodatkowo mężczyzna był osobą poszukiwaną do odbycia kary pozbawienia wolności. 41-letni kierujący został zatrzymany i przewieziony do Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie celem wykonania z nim czynności po wytrzeźwieniu.

asp. Wojciech Jędrych, Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie:

Fot. KPP w Stargardzie