Stacja uzdatniania wody w Stargardzie przejdzie gruntowną modernizację. Spółka Wody Miejskie podpisała umowę z firmą Hydro-Marko z Jarocina na wykonanie inwestycji.
– „Modernizacja to pierwszy etap, który polegał będzie na remoncie komór reakcji, czyli tzw. napowietrzania, komór sedymentacji, galerii rurociągów, filtrów i pompowni głównej wody. Dla zwykłego mieszkańca to jest gwarancja i pewność dostaw wody. Woda w Stargardzie jest wodą dobrą. Nie zmieniamy technologii, tylko i wyłącznie remont polega na tym, że ostatni wykonywany był w latach 90” – dla Twojego Radia mówi Piotr Tomczak, Prezes Zarządu Spółki Wody Miejskie Stargard
Prace rozpoczną się jeszcze w tym roku, a zakończą za dwa lata. To największa inwestycja w historii stacji, która działa już od ponad 30 lat. Jej wartość wyniesie prawie 23 miliony 200 tysięcy złotych.
Piotr Tomczak, Prezes Zarządu – Dyrektor Naczelny / Wody Miejskie Stargard Sp. z o.o.:
Fot. UM w Stargardzie