Kotwica przegrała z Wartą Poznań

Kotwica Kołobrzeg przegrała 0:1 z Wartą Poznań w meczu 13. kolejki I Ligi. Po słabym występie „Perła Bałtyku” nie oddaliła się od strefy spadkowej, a jej seria ligowych meczów bez zwycięstwa urosła do siedmiu.

Mimo iż to Warta jeszcze w poprzednim sezonie swoje spotkania rozgrywała na poziomie PKO BP Ekstraklasy, to przed sobotnim starciem, w ramach 13. kolejki I Ligi, Kotwica zajmowała wyższą pozycję.„Zieloni” jednak w ostatnich meczach wykazali się lepszą formą, choć oba zespoły ostatni raz zwycięstwem mogły pochwalić się po spotkaniach w ramach Pucharu Polski.
Mecz był grany w dość wolnym tempie. Po pierwszej połowie można było odczuć, że żadnej z drużyny nie zależy na komplecie punktów. Jednak jeżeli, ktoś wykazywał większe chęci, aby to spotkanie wygrać, to był to zespół z Poznania. W 71 minucie udało im się przełamać defensywę „Perły Bałtyku” i zdobyć „złotego” gola na 0:1 po stałym fragmencie gry.
Ryszard Tarasiewicz po porażce doceniał jednak swój zespół, zaznaczył, że ważne dla niego jest to, aby rywale na terenie beniaminka nie czuli się zbyt pewnie.
Piotr Klepczarek był za to bardzo zadowolony, zaznaczał, że jego podopieczni zrealizowali w 100% plan na to spotkanie.