Świt Szczecin przełamał się i wygrał mecz w II lidze. „Duma Północy” ograła 4:3 rezerwy Śląska Wrocław.
Dla Świtu był to bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek.
Udało się wygrać i przerwać serię pięciu meczów bez zwycięstwa w lidze.
Do przerwy Świt przegrywał 0:2. Na początku drugiej kontaktowego gola zdobył Grzegorz Aftyka, ale chwile później to goście znów wyszli na dwubramkowe prowadzenie.
Szczecinianie doprowadzili do wyrównania po trafieniach Macieja Koziary i drugim golu Aftyki.
Decydującą bramkę zdobył w 81. minucie Sebastian Rogala.
Fot. Świt Szczecin