Triumf Ukraińców, sklasyfikowanych 745 osób

Trójka Ukraińców zdominowała Bieg o Błękitną Wstęgę. Zawody – główny punkt programu dnia sportu w Stargardzie – odbyły się już po raz dwunasty.

Zwycięzca pokonał 10-kilometrowy dystans w 30 minut i 21 sekund, kolejni przybywali na metę tuż za nim. Szóste miejsce w zawodach zajął Paweł Związek ze Szczecina, a najszybszym stargardzianinem był Konrad Majdziński, sklasyfikowany na 8. pozycji. Zawody ukończyło łącznie 745 zawodników.

Organizatorzy obawiali się, że nowa lokalizacja biegu może nie przypaść uczestnikom do gustu…

– przyznał Mariusz Kuchta ze Stargardzkiego Związku Weteranów Lekkiej Atletyki. I dodał, że nad organizacją imprezy pracowało w pocie czoła wiele osób.

Po dekoracji najlepszych biegaczy, przeprowadzono pokaz sztucznych ogni. Prezydent miasta Rafał Zając ogłosił jednocześnie, że kolejna, 13. edycja biegu odbędzie się 15 czerwca 2019 roku.