Kołobrzeg. Nietypowa interwencja policjantów ruchu drogowego

Nietypowe zgłoszenie otrzymali policjanci kołobrzeskiej drogówki, którzy zostali skierowani na drogę wojewódzką nr 165 w rejonie miejscowości Gwizd. Według zgłoszenia po jezdni poruszały się dwa kucyki, stwarzając zagrożenie dla kierowców.

Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze potwierdzili sytuację. Zwierzęta chodziły w pobliżu jezdni, dlatego policjanci postanowili zabezpieczyć je i sprowadzić na drogę o mniejszym natężeniu ruchu. Podczas patrolu w kierunku Ustronia Morskiego mundurowi natrafili na właściciela kucyków, który prowadził ich poszukiwania. Mężczyzna został pouczony za brak należytej ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Dzięki szybkiej interwencji policjantów sytuacja zakończyła się bezpiecznie zarówno dla kierowców, jak i samych zwierząt.

Fot. KPP w Kołobrzegu