231 km/h na S11. Mieszkaniec Koszalina tłumaczył, że „testował samochód po serwisie”

Policjanci z Kamienia Pomorskiego, wracając z czynności służbowych prowadzonych w Koszalinie, zostali wyprzedzeni przez samochód, który poruszał się z bardzo dużą prędkością

Do zdarzenia doszło w rejonie miejscowości Rosnowo. Policjanci natychmiast podjęli kontrolę drogową, a wykroczenie zostało zarejestrowane przy użyciu policyjnego wideorejestratora. Pomiar wykazał, że kierowca jechał z prędkością aż 231 km/h. Za kierownicą siedział 40-letni mieszkaniec Koszalina. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że chwilę wcześniej odebrał auto z serwisu i chciał sprawdzić jego możliwości.

Kierowca został ukarany mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktami karnymi za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości.

Fot. KPP w Kamieniu Pomorskim