Wspaniały weekend w polskim sporcie!

Zaczynamy od „królowej sportu”. Polscy lekkoatleci zostali drużynowymi mistrzami Europy, po raz pierwszy w historii tej imprezy! W dotychczasowych siedmiu edycjach trzy razy wygrywali Niemcy, a cztery razy Rosjanie. Teraz numerem jeden byli Polacy, którzy z dużą przewagą w klasyfikacji punktowej wyprzedzili reprezentacje Niemiec i Francji. Biało-czerwoni wygrali 10 z 40 rozegranych konkurencji. A wśród triumfatorów i zdobywców miejsc na podium byli zawodnicy z naszego regionu. W sobotę, w biegu na 400 m przez płotki najlepszy okazał się zawodnik MKL-u Szczecin, Patryk Dobek. Na dystansie 1500 m zwycięstwo odniósł wychowanek Ósemki Police, Marcin Lewandowski. Ponadto na najwyższych stopniach podium stanęli: Piotr Lisek, który wygrał konkurs skoku o tyczce, oraz była zawodniczka MKL-u Szczecin, Sofia Ennaoui w biegu na 1500 m. Warto też wspomnieć o sukcesie sztafety 4×400 m, w której była Małgorzata Kowalik-Hołub z Bałtyku Koszalin, oraz o trzecim miejscu Krystiana Zalewskiego z klubu Barnim Goleniów w biegu na 3000 m z przeszkodami. Tuż za podium w biegu na 3000 m znalazła się z kolei zawodniczka Maratonu Świnoujście, Renata Pliś. Ostania z reprezentantek naszego regionu, Paulina Kaczyńska z WMLKS Pomorze Stargard wystartowała na 5000 m. Zajęła w tym wyścigu 9. miejsce.

Niedziela była też zwieńczeniem udanego weekendu polskich siatkarzy. Drużyna Vitala Heynena, odnosząc trzy zwycięstwa w Gdańsku – nad Tunezją i Francją po 3:0 oraz Słowenią 3:1 – awansowała do Igrzysk Olimpijskich w Tokio w przyszłym roku. W I rundzie kwalifikacji interkontynentalnych przepustkę wywalczyły także reprezentacje Rosji, Włoch, Argentyny, Brazylii i USA. A XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie rozpoczną się 24 lipca 2020 roku.