Skuteczne spalanie świątecznych kalorii

W stolicy województwa uczestnicy rywalizowali na 8-kilometrowej trasie po Lasku Arkońskim. Zwycięzcą I Wiosennego Biegu Świątecznego został miejscowy zawodnik, Arkadiusz Minko, który wyznaczony dystans pokonał w 29 minut i 48 sekund. Wśród kobiet pierwsza linię mety minęła Edyta Dydek – również ze Szczecina. W sumie do rywalizacji stanęło 180 biegaczy i 82 fanów chodzenia z kijkami.

W Stargardzie z kolei, już po raz czwarty, odbył się Bieg do Pustego Grobu. Niespełna 10-kilometrową trasę najszybciej przemierzył Grzegorz Terlikowski, a zrobił to w czasie 34 minuty i 48 sekund. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Karolina Borowska z miejscowości Pucice. A na starcie stanęło 162 biegaczy i 59 osób maszerujących z kijkami.

W najbliższym czasie imprez biegowych w Stargardzie nie zabraknie. Już w ten piątek przy Bramie Pyrzyckiej II Bieg dla OREW, w niedzielę w Teatrze Letnim wydarzenie pod nazwą „Stargard Eco Run”, a dwa tygodnie później, 12 maja, 3. edycja Biegu Forsycji, również w Parku Chrobrego. Czerwiec to głównie imprezy organizowane przez Stargardzki Związek Weteranów Lekkiej Atletyki. 8 czerwca odbędzie się Bieg Lata w ramach Grand Prix Stargardu, a tydzień później Bieg Uliczny o Błękitną Wstęgę.