Siódma siła w Polsce. Trypuć: Taki wynik brałbym w ciemno

Stargardzianie, choć w grupie przegrali wszystkie trzy spotkania, w pojedynku o 7. miejsce zwyciężyli Zastal Fatto Deweloper Zielona Góra 63:58. MVP meczu o siódme miejsce został Szymon Szmit, a najlepszym zawodnikiem całego turnieju – Michał Huk. To dwaj z trzech najbardziej wybijających się postaci w zespole. Ich postawa i ciężka praca zaowocowały siódmym miejscem w mistrzostwach Polski do lat 18. Czy w przyszłości zobaczymy ich na parkietach ekstraklasy? O to zapytaliśmy trenera Trypucia.

I dodajmy, że w finałach mistrzostw Polski juniorów w Gdańsku najlepsza okazała się Arka Gdynia. Wicemistrzostwo Polski wywalczył Trefl Sopot, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom Śląska Wrocław. Siódme miejsce Spójni i w ogóle sam awans do finałów jest największym sukcesem w stargardzkiej młodzieżowej koszykówce od 9 lat.