Emocjonujący mecz dający utrzymanie!

Pogoń Szczecin wygrała 3:2 z Arką Gdynia i przy obecności ponad 10 tysięcy kibiców zapewniła sobie utrzymanie w Lotto Ekstraklasie.

W 27. minucie w polu karnym gości faulowany był Kamil Drygas. Sędzia początkowo nie przerwał gry, ale po analizie systemu VAR zdecydował się wskazać na „wapno”. Do piłki podszedł Adam Frączczak, lecz jego uderzenie obronił Pavels Steinbors. 7 minut później silnym uderzeniem z woleja bramkarza gości pokonał niedawny poszkodowany. Arka jednak nie zamierzała się poddać i w 40. minucie rzut karny na bramkę zamienił Mateusz Szwoch.

11 minut po przerwie „Portowcy” znów wyszli na prowadzenie. Po pięknej centrze Ricardo Nunesa gola głową zdobył kapitan Pogoni. Kilka minut później „żółto-niebiescy” znów dali o sobie znać. Na lewej stronie boiska Ruben Jurado minął Davida Niepsuja i mocnym strzałem w długi róg bramki pokonał Załuskę. Wynik meczu w 83. minucie ustalił Adam Buksa, który pokonał w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi gości. W końcówce spotkania z boiska „wyleciał” Ruben Jurado, który ostrym wejściem w nogi Rafała Murawskiego zasłużył sobie na drugą żółtą kartkę.