Pogoń zwycięża i odskakuje

Świetny pierwszy mecz „Portowców” w dolnej ósemce. Pogoń Szczecin wygrała z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 2:0. Dzięki temu zwycięstwu „granatowo-bordowi” powiększyli przewagę nad grupą spadkową do pięciu punktów.

W pierwszej połowie zdecydowanie przeważała Pogoń. Po strzałach Buksy, Frączczaka i Hołoty było naprawdę blisko gola. „Portowcy” dopięli swego po przerwie. W 50. minucie, po dośrodkowaniu Kamila Drygasa strzałem głową po długim słupku Dariusza Trelę pokonał Adam Buksa. Pięć minut później po centrze Cornela Rapy znów gola głową strzelił Buksa. Pod koniec meczu Pogoń mogła jeszcze raz ukąsić rywali, lecz strzał Dawida Błanika w sytuacji sam na sam obronił bramkarz gości.

Ostatecznie „granatowo-bordowi” zwyciężyli 2:0 i zajmują 4. miejsce w dolnej ósemce Lotto Ekstraklasy.