Euro 2016: Polska – Irlandia Północna 1:0!

„Chłopaki dziekujemy” – do białego rana śpiewali kibice w La Bol. Z wielką radością witali biało-czerwonych po wygranym 1:0 meczu z Irlandią Północną.

To wielka radość, tym bardziej że to pierwsze zwycięstwo Polski w meczu inauguracyjnym Mistrzostw Europy od 42 lat. Gola  w 51. minucie zdobył Arkadiusz Milik.

Po zwycięskim meczu olbrzymie pochwały zebrał Bartosz Kapustka. „Cudownie utalentowany 19-latek” – pisze na Twitterze o Polaku były angielski piłkarz Gary Lineker. I dodaje, że w kolejnych latach jeszcze wiele usłyszymy o Kapustce. A polscy kibice są zachwyceni postawą całej naszej drużyny w meczu z Irlandią Północną

Po pierwszej kolejce rozgrywek na Euro mamy 3 punkty, w naszej grupie „C” jesteśmy za Niemcami, którzy dwa do zera pokonali Ukrainę. Prowadzenie dał naszym zachodnim sąsiadom Shkodran Mustafi – strzałem głową w dziewiętnastej minucie. Wynik ustalił – w doliczonym czasie gry – Bastian Schweinsteiger.